Herfstvakantie vol leuke activiteiten in het Zuivelmuseum!

Het Zuivelmuseum organiseert in de herfstvakantie vanaf woensdag 30 oktober tot en met zaterdag 2 november 2024 diverse activiteiten.

Zo is er het arrangement ‘Verleden en heden’, waarbij je eerst wordt rondgeleid door een deskundige gids in het museum, verleden, en daarna een bezoek brengt aan boer Edwin van de ‘Gerryhoeve’, een hedendaagse boerderij.

Verder zijn er verschillende spellen, waaronder het gatenkaasspel, sjoelen met kazen en memory en bij goed weer spellen op het erf, zoals koe melken, juk lopen, hoepel lopen of stelten lopen. Kinderen kunnen ook creatief aan de slag met knutselen, melkpakken ontwerpen, kleurplaten kleuren of hun naam schrijven met zand. Daarnaast zijn er door het museum speurtochten voor verschillende leeftijden georganiseerd en kunnen kinderen zich verkleden als boer of boerin. Ook zijn er educatieve demonstraties zoals spinnen en wol bewerken en leest Jenny Schutte voor uit haar boek ‘Borretje Big zoekt zijn mammie', een verhaal dat zich afspeelt in het Zuivelmuseum.

Natuurlijk ontbreekt de kaasproeverij niet en zijn er met zorg diverse lekkernijen geselecteerd! Geniet in het museumcafé van huisgemaakte advocaat, ambachtelijke wafels en overheerlijke appeltaart.

Ontdek deze herfstvakantie met kinderen en volwassenen de wereld van de zuivel en maak van een bezoek aan het Nederlands Zuivelmuseum een bijzonder uitje voor het hele gezin. Verras je kinderen met een mix van leren en plezier! Meer informatie over het programma is te vinden op www.zuivelmuseum.nl.